Nadácia Dobrý skutok

 • O nadácii
 • Aktivity
 • 2 %
 • Chcem prispieť
 • Dokumenty
 • Kontakt
 • 2. deň: Tvoríme si tímy, vlajky a pokriky

  V našich táborových posteliach sme sa naozaj znamenito vyspali a môžeme smelo vykročiť za novými zážitkami. Po hudobnom budíčku nasledovala poriadna rozcvička na ktorej sme sa ponaťahovali. Na raňajkách nás čakali skvelé párky s rožkami a tak sme si urobili svoje vlastné hotdogy. Počas doobedného programu sme sa rozdelili do piatich tímov a zoznámili sme sa s našim skupinovým vedúcim. Animátori sú naozaj všetci skvelí, sú to naši kamoši. Spoločne v tímoch sme si vybrali názov nášho oddielu, vyrábali sme naše vlajky a vymýšľali pokriky, ktorými sa budeme povzbudzovať.

  Melón na desiatu. Podľa nás neexistuje vhodnejšie ovocie na takéto letné dni. Príjemne nás to osviežilo a mohli sme pokračovať v programe s hrou Zatúlané zvláštne zvieratá. Po našom tábore sa totiž zatúlali rôzne zvieratá a našou úlohou ich bolo podľa správneho poradia ich nájsť. Ale nebojte sa neboli to tarantuly ani hady. Boli to len naši animátori. V tejto hre šlo o to byť rýchly, ale zároveň si aj dobre zapamätať, ktorí animátor je ktorých zvieratkom.

  Počas večerného snemu sme si navzájom predstavili naše oddiely, vlajky a rovnako aj pokriky. Za absolvované aktivity sme dostali určite množstvo zázračnej tekutiny a tou sme si pomáhali na ceste za získaním kľúča. Kľúč sa nám podarilo získať a otvorili sme prvý príbeh s kroniky Alegria s názvom Rešpekt. Je dôležité sa navzájom rešpektovať. A rovnako je dôležité rešpektovať seba samého. Na konci dňa sme stihli ešte narodeninovú oslavu nášho táborníka Sebka. Oslava bola so všetkým, čo k tomu patrí, výzdobou, gratuláciami, tortou aj darčekom. Sme radi, že sme mohli Sebkovi urobiť jeho veľký deň u nás v tábore.